Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Żwirek dla kociaków
Żwirek dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kota
W każdym mieszkaniu, w którym znajduje się kociak, musi znaleźć się też dobry żwirek różnego typu. Koty na ogół wypróżniają się w kuwetach, dlatego piecza nad nimi jest bardziej komfortowa niż gdy mamy psa. W kuwetce powinna być utrzymywana odpowiednia substancja, która będzie miała za zadanie absorbować to, co oddaje zwierzątko. Dawnymi czasy posiadacze kociaków wysypywali kuwetki takimi materiałami jak trociny, piasek lub gazety. Na ogół są to materiały, które sprawiają, iż mycie oraz uzupełnianie są mocno nieprzyjemne, a dodatkowo nie pochłaniają brzydkiego zapachu i nie zbrylają się. Z kolei zwierzak raczej nie będzie chciał wypróżniać się w niewymienionej kuwetce – zdarza się, iż znajduje sobie inne czyste pole. Z tego względu dobre uzupełnianie toaletki to kluczowa sprawa nie tylko dla zwierzaka, ale też oczywiście dla człowieka, który powinien trudnić się utrzymaniem czystości. Na szczęście wykorzystywanie takich substancji jak wiórki lub gazety nie są już popularne, gdyż sklepy dla zwierząt dostarczają na prawdę komfortowe rozwiązanie, tzn. żwirek dla kota.
Hodowcy kotów mają wielki wybór żwirów do kuwet. Zasadniczą własnością podłoża dla kotów jest wchłanianie zapachu i utwardzanie się, wtedy łatwo można w szybki sposób wyprzątnąć toaletkę. W sklepach dla zwierząt nierzadko można zamówić aż parę rodzajów żwirków. Zazwyczaj można podzielić je na trzy rodzaje: silikonowe, drewniane oraz żwirki z bentonitu.
Każdziutki z takich żwirków ma odmienne właściwości i to od posiadacza zależy, na który się nastawi. Kupując podłoże zbrylające , trzeba wziąć pod uwagę ich zalety oraz minusy.
Żwir silikonowy wykonany jest z materiału nazywanym silikat. Wyróżnia się tym, że doskonale absorbuje mocz i magazynuje go wewnątrz. Idealnie niweluje brzydkie zapachy, a wtedy nie ma potrzeby codziennego opróżniania toaletki. Minusem żwirku silikonowego jest szczegół, iż po pewnym czasie przyjmuje żółtego koloru, co prezentuje się dość nieestetycznie – z tego powodu dobrze jest uwzględniać go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z drewna okazuje się skuteczny i znakomicie niweluje fetor. Inną zaletą drewnianego żwirku dla kota jest możliwość wyrzucenia go do toalety (rzecz jasna w małych ilościach). Niestety tego rodzaju żwirek może być bardzo rozdrobniony lekki, , dlatego, bywa że rozchodzi się po pomieszczeniach na zwierzęcych nóżkach.
bentonit to dość modny gatunek podłoża, który zbiera się w grudki, dzięki czemu sprzątanie po zwierzaku okazuje niezwykle dynamicznie. Można taki żwirek nabyć w niewygórowanych kosztach. Genialnie absorbują niepożądane zapachy. Nie można natomiast spłukiwać go w kanalizacji, ponieważ będzie skutkować to zakorkowaniem. Właściciele na ogół zbierają bentonit do foliowego woreczka a nastepnie wyrzucają do śmietnika.
Najlepiej jest zainwestować w jakiś żwirek dla kotka, ponieważ znacząco upraszcza to solidną opiekę nad kotem. Uwzględnienie dobrej toalety kotom to obowiązek hodowcy, dobrze jest przyjrzeć się opcjom, które prezentują dzisiaj sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota w sklepie E-Pazur

Comments are closed.